Misjonarze i Misjonarki Matki Bożej Pocieszenia są skierowani poza terytorialne granice własnego kraju, narodowości, parafii, diecezji. Patrzą na cały świat i mają w sercu wszystkie narody. Są świadkami uniwersalności chrześcijaństwa i Kościoła. Zgromadzenie Misjonarzy (skrót IMC) i Misjonarek (skrót MC) liczy ponad 1000 misjonarzy i 600 sióstr z różnych stron świata, którzy pracują w 30 krajach.

Misjonarze Matki Bożej Pocieszenia pracują w Afryce: Kenia, Tanzania, Etiopia, Mozambik, Demokratyczna Republika Konga, RPA, Uganda, Wybrzeże Kości Słoniowej, Dżibuti, Angola. Nasza praca to ewangelizacja i sprawowanie sakramentów. Niesiemy w tych krajach również pomoc humanitarną – budujemy szkoły, szpitale i kościoły.

Na kontynentach amerykańskich: Argentyna, Brazylia, Kolumbia, Kanada, USA, Ekwador, Meksyk, Wenezuela. W Ameryce Południowej misjonarze ewangelizują i pomagają najuboższym na przedmieściach wielkich miast takich jak Rio de Janeiro, San Paulo, Bogota oraz Cartagena de Indias.

W Europie misjonarze pracują w pięciu krajach: Włochy, Hiszpania, Portugalia, Wlk Brytania i Polska. Nasza praca skupia się na nowej ewangelizacji i formacji misyjnej.

W Azji: Korea Południowa, Mongolia i Tajwan. Nasza praca to ewangelizacja, dialog międzyreligijny oraz formacja misyjna.