Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Grupy Srebrnej!

Jakie masz plany na sierpniowe dni? My nie mamy żadnych wątpliwości i dylematów – wiemy, dokąd podążamy co roku w sierpniu! Wraz z grupą SREBRNĄ Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej ruszamy na pątniczy szlak na Jasną Górę. I na te kilka dni porzucamy swoje codzienne obowiązki, żeby stać się Sreberkiem i wspólnie z innymi Sreberkami zanieść przed tron Jasnogórskiej Matki to wszystko, co nam doskwiera, co nas cieszy i za co dziękujemy.

Grupa SREBRNA istnieje od 1981 roku, czyli od samego początku WAPM (wówczas jeszcze WAPD). Przez te ponad trzy dekady istnienia dla tych, co związali z nią pątnicze życie, jest żywym źródłem wiary i „baterią duchową” na cały rok.

Co nas wyróżnia spośród innych grup?
Od 2013 roku grupę prowadzą Ojcowie Misjonarze ze Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia – Missionari della Consolata. Dzięki nim nasza grupa zgłębia i odkrywa na nowo powszechność i misyjność Kościoła. Gościmy zawsze pielgrzymów pochodzących z innych krajów. Modlitwy, śpiewy, rozważania oraz konferencje są prowadzone w duchu misyjnym, by uwrażliwić nas na to, że każdy pełni tę posługę na co dzień. Będąc Sreberkami, stajemy się misjonarzami w drodze.Doświadczysz u nas dużo amani, upendo, umoja i furaha – jeśli nie wiesz, co to znaczy, to nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko dołączyć do Srebrnej Rodziny i razem z nami przeżywać pielgrzymi czas.

Obejrzyj film o Grupie Srebrnej przygotowany na Międzynarodowy Festiwal Młodych Allamano's Way:

 


Jak zapisać się do Sreberek?
Nic prostszego! Wystarczy w dniach od 1 do 4 sierpnia zgłosić się do srebrnego sztabu zapisującego, który w krużgankach kościoła św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu 68 czeka na Ciebie i z chęcią odpowie na każde pytanie.

Możesz zgłosić swój udział również bezpośrednio w Domu Misjonarzy Consolata w Kiełpinie, przy ul. Rolniczej 219.

o. Juan Carlos, Przewodnik Grupy Srebrnej WAPMDołącz do nas na facebooku: